حمایت از کالای ایرانی

شرک خفی - ولایت امام - ایمان

نویسنده :. .
تاریخ:سه شنبه 28 اردیبهشت 1395-06:05 ب.ظ

هرگاه انسان احساس کرد که در مقابله با هجوم شیطان بی مبالات شده است باید در ایمانش شک کند. ولی وقتی انسان لاابالی نیست در حال مبارزه است و اگر خیلی قوی باشد و توکل انسان زیاد باشد پیروز است. که فرمود قوی ترین مردم متوکلین است.

اگر توکل شما ضعیف شد ممکن است که از شیطان ضربه بخورید. ولی وقتی ضربه خوردید دوباره به وادی توحید و استغفار برمی گردید. پس هرگاه انسان دید که نسبت به اخلاق و فعل و اندشه بد بی تفاوت است و تردید شیطان در ایمان را می پذیرد، باید به ایمانش شک کند. آنگاه باید دوباره عهدهایی را که با خدا داشته تجدید و محکم کند .... 

همین مقدار صفت، عمل و رفتار بد که گاهی در مومن ظهور می کند، از ولایت حقه و ایمانش نیست. لذا فرمود وقتی مومن فلان گناه را می کند، ایمان از او سلب می شود. آن فعل ناشی از ایمان نیست. اگر ایمان حاضر بود آن عمل از انسان سر نمی زد. وقتی انسان گناهی انجام می دهد ایمان پنهان می شود و از او فاصله می گیرد.

آن «روح الایمان» از او جدا می شود و آن قوه در محیط ایمان نیست و از فضای ولایت بیرون می رود و این بد است. حتی شرک خفی و ریای قابل بخشش (ما یک شرک غیر مغفور داریم که برای خدا علنی شریک قرار می دهد و این قابل بخشش نیست که «إِنَّ اللَّهَ لا یَغْفِرُ أَنْ یُشْرَكَ بِهِ وَ یَغْفِرُ ما دُونَ ذلِک»(نساء/48)) هم مال ولایت اهل بیت نیست. حضرت فرمود «من اشرک بعبادة ربه فقد اشرک بولایتنا» هر کس در عبادت شرک خفی دارد در ولایت امام شریک قرار داده است. اگر از ولایت ما بیرون نمی رفت از توحید هم بیرون نمی رفت.


سخنانی از حجت الاسلام میرباقری 

 

سایت samtekhoda.tv3.ir   نوع مطلب : دینی 

نظرات() 
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic