حمایت از کالای ایرانی

زیارت اولیای الهی شرک است.

نویسنده :. .
تاریخ:پنجشنبه 6 شهریور 1393-01:17 ق.ظ

یکی از اهل تسنن (حافظ): شیعیان مرده پرستی میکنند. روزی هزاران شیع در مقابل قبور صورت بر خاک مینهند و سجده می کنند . ایا این کار شرک نیست ؟ وقتی سنی های پاک این حرکات را میبینند تحریک میشوند.

جواب در ادامه مطلب....

 یکی از اهل تسنن (حافظ): شیعیان مرده پرستی میکنند. روزی هزاران شیعه در مقابل قبور صورت بر خاکمینهند و سجده می کنند . ایا این کار شرک نیست ؟ وقتی سنی های پاک این حرکات را میبینند تحریک میشوند.

در این میان ، جناب شیخ عبد اسلام یکی از کتب ادعیه شیعیان را ورق می زد تا به موردی دست یابد و ان را بر علیه شیعیان به کار برد. صحبت اقای حافظ به اینجا رسید شیخ سرش را بلند نمود و همچون کسی که وسیله مهم را به چنگ اورده است رو به (واعظ از علمای شیعیان) نمود و وارد بحث گردید.

شیخ(از اهل تسنن):بفرمایید اقای گرامی !در این مورد چه می گویید؟

واعظ(از علمای شیعیان):چه موردی قربان؟

شیخ:علمای شما دستور داده اند که پس از زیارت ،دو رکعت نماز زیارت بجای اورد.ایا نماز برای امام و رو به قبر او شرک نیست؟این در کتاب خودتان موجود است.

واعظ:جناب شیخ! بفرمایید ایا تاکنون به زیارت رفته اید و اعمال شیعیان را از نزدیک دیده اید؟

شیخ : نخیر!

واعظ: پس از کجا میگویید شیعیان رو به قبر امام نماز میخوانند؟

شیخ: از روی همین کتاب.

کتاب را از ایشان گرفتم وبه محل شاهد شیخ نظر کردم از حسن تصادف زیارت حضرت علی (ع) بود.

واعظ:من این قسمت را از روی کتاب می خوانم خود شما قضاوت نمایید

می نویسد:<<بعد از تمام شدن زیارت ، شش رکعت نماز خوانده می شودف دو رکعت هدیه به امیرالمومنین علیه اسلام ، دو رکعت هدیه به حضرت ادم و دو رکعت هدیه به حضرت نوح که در جوار قبر ان امام عظیم الشان مدفونند>>.

حال بفرمایید ایا نماز هدیه شرک است؟ و اما در ادامه امده است:<<زائر پس از نماز رو به قبله بایستید و دعای زیر را بخواند. خدایا برای تو نماز خواندم زیرا برای غیر تو نماز جایز نیست>>.

شیخ:عجیب است !مگر اینجا نوشته نشده است که زائر عتبه را ببوسد و وارد حرم شود؟شیعیان که به در حرم امامان خود می رسند، سجد میکنند.ایا این عمل شرک نیست؟

واعظ:اگر منبه جای شما بودم، بعد از شنیدن این جواب مستدل و منطقی سکوت اختیار می کردم. اولا بوسیدن با سجده کردن فرق دارد.

خدا را گواه می گیریم که وقتی به دیدن قبر ابو حنیفه رفته بودم و می دیدم که سنی ها از روی محبت به خاک میافتند ، اصلا چنین قضاوتی را نمی کردم.ثانیا این را بدانید که سجده اگر بدون نیت عبودیت باشد ، شرک نیست . سجده ی برادران یوسف و سجده ی ملائکه بر حضرت ادم از این قبیل بوده است.

نتیجه ی این نگرش سطحی این است که باید به خود ذات مقدس خداوند که دستور فرمود ملائکه بر ادم سجده کنند نیز مشکل ساز است، پافشاری میکنید و حاضر نیستید از فکر دیگران استفاده کنید؟واما جواب جناب اقای حافظ مگر شما ایه 169 سوره ال عمران را نخوانده اید که میفرماید:(لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون) اگر ما در مقابل قبور ائمه می ایستیم و حرف میزنیم ، با مردگان تکلم نمی کنیم بلکه با زندگان حقیقی راز دل می گوییم.

از نظر ما واز منظر خداوند متعال، حضرت امیر المومنین و حضرت سید الشهدا که جان خود را در راه دین فدا نمودند تا بنی امیه و یزید پلید نتوانند اساس دین را از بین ببرند ، زنده هستند و صحبت های ما را می شنوند و وسیله ی تقرب ما به پروردگارمان میباشند ، اگر عمق تفکرات خود را افزایش دهید هرگز دچار این شبهات نمی شوید.

منبع:برگرفته از کتاب شهابی در شب(خلاصه ای از کتاب شب های پیشاور)
نظرات() 
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic